Era przygląda się Play

Nie tylko prezes Grupy TP byłby chętny na przejęcie sieci Play. Najmniejszym graczem rynku zainteresowany być może także operator sieci Era.

Prezes Polskiej Telefonii Cyfrowej, operatora komórkowej sieci Era i Heyah, w najbliższych latach spodziewa się konsolidacji na rynku telefonii mobilnej . Jak zauważa, rynek jest za mały na tak wielu operatorów telekomunikacyjnych, jak Areo2 czy CenterNet. Spółka byłaby więc zainteresowana przejęciem Play.

- Każdy z dużych operatorów przygląda się Play, ale bardzo wiele zależy od ceny, jaką podyktuje właściciel tego operatora oraz - co oczywiste - od wcześniejszego zbadania kondycji spółki. Trzeba sprawdzić, czy osiąga już zyski, czy ma wciąż straty. Wtedy można pomyśleć o kupieniu Playa - mówi w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" Klaus Hartmann, prezes komórkowej sieci Era.

Wcześniej zainteresowanie przejęciem sieci Play wyraził m.in. prezes Grupy TP do której należy komórkowa sieć Orange . Z kolei Grażyna Piotrowska-Oliwa, była prezes Orange, jest zdania, iż Play wart jest maksymalnie 1,5 mld zł. Właściciele wyceniają go jednak na 5 mld zł. Twierdzi także, że przejęcie tej marki, która na koniec ubiegłego roku miała 7,6 proc. rynku, ale z dużym udziałem pre-paidów, przez któregoś z trzech operatorów telefonii komórkowej, nie doprowadzi jednak do zabicia konkurencji, bo rynek już został drastycznie przeceniony.

Reklama

Media2
Dowiedz się więcej na temat: przejęcie | Era

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama