Era w rękach Deutsche Telekom. Będzie T-Mobile?

Kilkuletni spór o Polską Telefonię Cyfrową, operatora komórkowych sieci Era i Heyah oficjalnie zakończony. Deutsche Telekom przejął już wszystkie udziały i został jedynym właścicielem PTC. Czy Era zmieni się w T-Mobile?

Spółka Deutsche Telekom poinformowała o zamknięciu transakcji uzgodnionej w grudniu 2010 roku. Łącznie za 51 proc. brakujących akcji spółka zapłaciła 2,1 mld euro. W piątek Vivendi oficjalnie potwierdził otrzymanie pieniędzy.

To powoduje zakończenie wszystkich sporów prawnych między stronami a Deutsche Telekom staje się jedynym właścicielem PTC. - Po wielu latach konfliktu prawnego, umowa ta w końcu daje nam wyłączne i niepodważalne prawo do podejmowania decyzji - mówi powiedział Timotheus Höttge, dyrektor finansowy Deutsche Telekom.

Dzięki objęciu całkowej kontroli nad Polską Telefonią Cyfrową, Deutsche Telekom będzie mógł wprowadzić do Polski swoją globalna markę T-Mobile. Na razie spółka nie ujawnia planów dotyczących tej kwestii. Przypomnijmy jednak, że w ubiegłym roku światowe media, powołując się na źródła zbliżone do sprawy, twierdziły iż zmiana marki jest już przesądzona.

Reklama

Media2
Dowiedz się więcej na temat: Mobil
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy