Reklama

iOS 4.1 złamany przed premierą

Deweloperzy z grupy iPhone Dev Team poinformowali, że udało im się złamać nie opublikowaną jeszcze aktualizację systemu operacyjnego iOS 4.1.

Premiera iOS 4.1 planowana jest na 8 września, jednak już teraz iPhone Dev Team poinformował, że jailbreak zostanie opublikowany w dniu udostępnienia systemu. Jailbreaking to metoda hakowania urządzeń (w tym konkretnym przypadku iPhone'a) w celu zainstalowania nieautoryzowanego oprogramowania.

Tym razem programiści odkryli dwie luki - pierwsza dotyczyła błędu w samym iOS, natomiast druga związana była z boot ROMem iPhone'a. Nie wiadomo jeszcze, czy oba exploity można wykorzystać w przypadku iPada i iPoda, które także otrzymają aktualizację systemu.

Reklama

W lipcu tego roku korporacji Apple nie udało się wywalczyć uznania przez U.S. Copyright Office oraz Bibliotekę Kongresu praktyki jailbreakingu jako przestępstwa. Amerykańska instytucja zajmująca się prawami zgodziła się więc ze stanowiskiem Electronic Frontier Foundation (EFF), która starała się o zalegalizowanie jailbreakingu na terenie Stanów Zjednoczonych. James Billington z Library of Congress poinformował, że jailbreaking trafia na listę praktyk nie naruszających DMCA (Digital Millennium Copyright Act ) - ustawy o ochronie praw autorskich.

Źródło: hacking.pl

Źródło informacji

hacking.pl
Dowiedz się więcej na temat: team | iphone

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy