Kolejny ważny rebranding: Orange zastąpi TP

W tym roku głównym tematem dla wszystkich śledzących polski rynek telefonii jest rzecz jasna rebranding sieci Era na T-Mobile. W przyszłym natomiast prawdopodobnie zobaczymy jak znika marka Telekomunikacja Polska. Zostanie rzecz jasna zastąpiona przez znane nam już Orange.

Rebranding Telekomunikacji Polskiej SA planowany był już dwa lata temu. Nie udało się tego jednak wykonać - na drodze stanął kryzys, który wymusił raczej szukanie oszczędności, niż wydawanie pieniędzy na zmianę barw i identyfikacji marki.

Teraz najwyraźniej w TP dzieje się znacznie lepiej, można więc było ustalić termin przeprowadzenia tych istotnych zmian. Z informacji "Rzeczpospolitej wynika", że będzie to koniec roku 2012, a konkretnie - ostatni jego kwartał.

Ma to tą zaletę dla spółki, że przez ten czas marka Orange zdążyła się już umocnić na rynku telefonii komórkowej. Ma znacznie lepszą opinię wśród klientów co sprawia, że na przykład stacjonarne usługi dostępu do internetu sprzedawane pod marką Orange - są częściej wybierane, niż mająca przecież długą tradycję rynkową Neostrada.

Reklama

Firma ma jednak oczywiście świadomość, że usługi głosowe w ramach telefonii stacjonarnej cieszą się coraz mniejszym zainteresowaniem. Dlatego w planach jest postawienie raczej na dostęp do Internetu oraz usługi telewizyjne - jako znaczne rozszerzenie obecnej oferty dostępnej pod marką Orange.

Kira

http://komorkomania.pl/

Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: Orange

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama