Komisja Europejska wyraża zgodę na przejęcie Sony Ericssona

O przejęciu spółki Sony Ericsson przez Sony głośno jest już od października ubiegłego roku. Dopiero teraz jednak wykupienie przez Japończyków udziałów szwedzkiej firmy staje się rzeczywistością, a kolejne organy oficjalnie wyrażają na nie zgodę.

Agencja Reuters podała, że Komisja Europejska wyraziła zgodę na przejęcie przez japońskiego giganta udziałów Ericssona w spółce Sony Ericsson. Faktem staje się więc zakończenie przeszło 10-letniej współpracy obu firm i powstanie nowego oddziału Sony Mobile Communications. Proces przejęcia ma potrwać do połowy bieżącego roku, a oficjalna akceptacja Komisji Europejskiej pozwala japońskiej firmie na rozpoczęcie procesu rebrandingu na Starym Kontynencie.

Zgodnie z oficjalną deklaracją Sony, ogłoszoną dwa tygodnie temu w Las Vegas, wszystkie urządzenia sygnowane do tej pory logo Sony Ericssona będą miały na obudowie jedynie nazwę pierwszej firmy. Pierwszym przykładem są modele Xperia S i Xperia ION (przygotowana na wyłączność dla sieci AT&T), a kolejne produkty z linii Xperia NXT mamy poznać na targach MWC 2012 w Barcelonie. Na tym nie koniec. Wraz z przejęciem udziałów Ericssona smartfony mają być ściślej połączone z kluczowymi usługami Sony, jak np. PlayStation czy Music Unlimited.

Reklama

Wraz z przejęciem zmieni się również nazewnictwo nowych modeli Xperii. Od teraz, w zależności od segmentu i grupy docelowej, mają one być oznaczane odpowiednimi literami: "S" to modele z najwyższej półki, a np."U" oznacza telefon ze średniej półki cenowej, przygotowany z myślą o młodszych użytkownikach. Znacznie ciekawsze są jednak informacje, że Sony ma skupić się nie tylko na high-endowych Androidach, jak sugerowano wcześniej.

Sony Ericsson, mimo problemów z przygotowaniem topowego smartfona, który mógłby rywalizować z najlepszymi modelami Samsunga czy HTC, całkiem nieźle radził sobie w tworzeniu tańszych modeli ze średniej półki. Były one konkurencyjne nie tylko pod względem specyfikacji, ale też bogatego zestawu czy dopracowanego oprogramowania. Sony pokazało już, że wie, jak zrobić telefon z najwyższej półki (Xperia S), ale czy poradzi sobie z urządzeniami dla mniej zamożnych użytkowników?

O tym przekonamy się zapewne podczas Mobile World Congress 2012. Z przecieków wiadomo, że można spodziewać się modelu low-endowego (Tapioca) oraz mniejszej i nieco uboższej wersji Xperii S (Kumquat/Xperia U). Ostatnie informacje o pierwszym Windows Phonie Sony to niemal na 100 proc. plotki (firma na razie nie ma zamiaru inwestować w rozwiązania Microsoftu), ale bardzo prawdopodobne jest zaprezentowanie nowego tabletu opartego na Androidzie 4.0 Ice Cream Sandwich.

Mateusz Żołyniak

http://komorkomania.pl

Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: Sony | Sony Ericsson | Komisja Europejska
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy