Koniec roamingu! Za granicą zapłacisz jak w kraju

​Komisja Europejska po raz kolejny podejmuje temat roamingu na terenie Unii Europejskiej. Według niej hamuje on wzrost gospodarczy w krajach członkowskich, a operatorzy tracą sporą grupę potencjalnych klientów. Szykują się radykalne zmiany w sposobie korzystania z telefonów przebywając za granicą!

Według najnowszego raportu opublikowanego przez Komisję Europejską, operatorzy GSM tracą ponad 300 mln klientów ze względu na roaming. Wszystko przez to, że obecnie osoby przebywające za granicą znacznie ograniczają korzystanie z telefonów komórkowych, lub całkowicie je wyłączają, ze względu na duże opłaty.

Według przeprowadzonych sondaży, aż 47 proc. osób przebywających za granicą nie sprawdza poczty elektronicznej i nie loguje się na portalach społecznościowych na swoich telefonach. Ponad 70 proc. użytkowników wykonujących połączenia za granicę ogranicza ich długość, mając na uwadze wysokie koszty.

Sytuacja ta wskazuje, że roamingu nie lubią nie tylko klienci, ale także operatorzy, którzy tracą dodatkowy zysk. Z tego też względu Komisja Europejska chce wprowadzić nowe regulacje, które od 2016 roku całkowicie zniosą roaming. Operatorzy GSM będą wtedy zobowiązani zaoferować taką samą taryfę zarówno na terenie swojego kraju, jak i każdego innego wchodzącego w skład Wspólnoty Europejskiej.

Ponadto od 2014 roku klient wybierający się za granicę będzie mógł tymczasowo zrezygnować z usług swojego operatora na rzecz innego - krajowego lub zagranicznego, który zaoferuje mu lepszą taryfę. Czynność ta odbędzie się bez konieczności zmiany karty SIM.

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: roaming | zagranica | operatorzy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy