Koniec telefonów za złotówkę

Przeniesienie numeru w ciągu jednego dnia i prawo do rezygnacji z umowy już po 12 miesiącach. W odpowiedzi na te zmiany operatorzy zapowiadają podwyżkę cen telefonów, informuje "Gazeta Prawna".

Operator, nawet w zamian za iPhone'a za złotówkę, nie będzie mógł zmusić klienta do zawarcia kontraktu na okres dłuższy niż dwa lata. Użytkownik będzie miał prawo do zmiany firmy telekomunikacyjnej z zachowaniem dotychczasowego numeru telefonicznego, a czas przeniesienia numeru nie powinien być dłuższy niż jeden dzień.

Abonenci otrzymają też prawo do odstąpienia od umowy z operatorem telefonii komórkowej już po upływie roku. Takie rozwiązania przyjął w zeszłym tygodniu Parlament Europejski w tzw. pakiecie telekomunikacyjnym.

Reklama

Zmiany te nie wszystkim przypadły do gustu. Operatorzy komórkowi nie są zadowoleni.

- W Polsce klienci przywykli do subsydiowania telefonów przez operatorów. Dzięki temu wiele nowoczesnych aparatów jest teraz oferowanych za symboliczną złotówkę przy podpisywaniu umów na np. 36 miesięcy. Gdy taka możliwość zostanie odebrana, telefony zdrożeją - tłumaczy Zbigniew Lazar z PTC.

Media2
Dowiedz się więcej na temat: iPhone | operatorzy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy