Kto nadal korzysta z klasycznych komórek?

Prosta i niezawodna funkcjonalność, bateria, która trzyma co najmniej kilka dni i wyjątkowa cena – to główne atuty klasycznych telefonów, jakich wciąż wiele jest w użyciu. Potwierdzają to wyniki Centrum Badania Opinii Społecznej (CBOS), według których 43 proc. Polaków spośród 92 proc., która ma telefon nadal korzysta z aparatu z klawiszami. Dlaczego nie każdy ma smartfona?

Pytanie o to „dlaczego nie każdy ma smartfona” powraca za każdym razem, gdy media lub agencje badawcze poinformują o kolejnych wynikach badań dotyczących korzystania z telefonów. Otóż, nie wszyscy są zainteresowani przejściem na urządzenia z dotykowym ekranem i masą dodatkowych funkcji. 

Dlaczego? "Grupa osób, która potrzebuje po prostu dobrego aparatu tylko do dzwonienia jest wciąż liczna" – tłumaczy Jacek Kalamat, Kierownik Sprzedaży krajowej w firmie myPhone. "Co więcej, nie stanowią jej jedynie osoby dojrzałe czy seniorzy, lecz też przedstawiciele poszczególnych grup zawodowych, klienci korporacyjni oraz ci, którzy używają takiego telefonu np. zamiast stacjonarnego, domowego, albo jako drugiego telefonu do dzwonienia. Osobną kategorię stanowią pancerne telefony Hammer charakteryzujące się odpornością potwierdzoną certyfikatem IP68 lub IP67, po które sięgają np. mechanicy, majsterkowicze, zawodowi kierowcy, czy np. pracownicy służb mundurowych. Każdy z użytkowników ceni zalety tradycyjnych aparatów: działającą od kilku do kilkunastu dni baterię, proste menu i funkcje, brak problemów, takich jak zawieszanie się telefonu oraz solidną i kompaktową obudowę" – dodaje Jacek Kalamat.

Reklama

Atrakcyjna cena i ponadczasowość

Klasyczne telefony są wyjątkowo atrakcyjne cenowo. Ich koszt jest 4-5 razy niższy od kosztu nowego smartfona ze średniej półki. Porównując te telefony nie mniej ważna jest ich żywotność – modele z klawiszami w przeciwności do tych z dotykowym ekranem nie potrzebują aktualizacji systemu operacyjnego. Istotne są też kwestie prywatności – wiele aplikacji, które rozwijają użyteczność smartfonów żąda danych (m.in. dostępu do lokalizacji, listy kontaktów, innych kont), w celu poprawnego działania, a to wciąż spotyka się z brakiem zrozumienia lub akceptacji bardziej ostrożnych osób. Ponadto, naprawa lub wymiana telefonu na nowy w przypadku telefonu klasycznego jest o wiele bardziej przystępna i mniej odczuwalna dla portfela, niż w adekwatnej sytuacji ze smartfonem.

Klasyczne modele są wciąż popularne

Użytkownicy modeli z klawiszami to nie tylko tradycjonaliści ceniący klasyczny design oraz sprawdzone rozwiązania. To również ci, którzy próbowali „przesiąść” się na smartfona, ale np. nie przywykli do zajmującego całą kieszeń urządzenia, skomplikowanych funkcji, dotykowego ekranu czy krótkiego czasu działania telefonu na jednym ładowaniu. To również te osoby, które z sentymentu powróciły do kultowych, klawiszowych modeli, bądź uległy urokowi ponadczasowych, prostych i niezawodnych rozwiązań retro. Bo dziś to właśnie zwykłe telefony zapewniają więcej spokoju, prywatności i pozwalają się wyróżnić. 

INTERIA.PL/informacje prasowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy