Kumquat odszedł w niepamięć, pora na Sony Xperię U

Jeszcze nawet nie został oficjalnie zaprezentowany, a już zmienia nazwy. Mowa o nowym smartfonie Sony, który do tej pory był znany jako Kumquat. Teraz przybrał miano Xperia U.

Nowa nazwa po raz pierwszy pojawiła się na stronach indyjskiego regulatora telekomunikacyjnego, odpowiednika polskiego Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Z zamieszczonych tam informacji wynika, że smartfon ma się wkrótce pojawić w ofercie jednego z tamtejszych operatorów. Zgadza się numer pod jakim znany wcześniej był Kumquat, - ST25i. Ujawniono jednak oficjalną nazwę modelu - Xperia U.

Czyżby zatem Sony szykował nowy system nazewnictwa? Kiedyś w użyciu były literki C, K i W, teraz jak na razie mowa jest o Xperiach S i U. Być może wszystko wyjaśni się podczas nadchodzącego Mobile World Congress 2012 w Barcelonie. Już teraz jednak wydaje się, że smartfony Xperia podobnie jak np. linie Vaio czy Tablet będą oznaczane odpowiednimi literami, które poinformują o segmencie urządzenia, jego grupie docelowej i stopniu zaawansowania. Podobne oznaczenia w swoich modelach stosuje również Samsung.

Na koniec przypomnijmy, że Xperia U to smartfon ze średniej półki, którego cechują: wyświetlacz o przekątnej 3,5 cala, dwurdzeniowy procesor 1 GHz, aparat 5 Mpix, a także system Android. Model zapowiadany jest jako Xperia S dla mniej wymagających użytkowników i powinien być następcą linii Xperia neo, która dzięki stosunkowo niskiej cenie cieszy się dużą popularnością. Czy tak samo będzie w przypadku Xperii U? Przekonamy się zapewne za kilka miesięcy.

Reklama

http://komorkomania.pl

Kamil Homziak

Komórkomania.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy