Medyczny smartfon z Androidem

LifeWatch V to nie sama aplikacja na smartfona, tylko urządzenie, które pełni rolę telefonu, ale jednocześnie jest jak ambulatorium w naszej kieszeni. Smartfon opracowany w Izraelu został nafaszerowany czujnikami i oprogramowaniem służącym do monitorowania stanu zdrowia.

Główne przeznaczenie urządzenia to ułatwienie życia osobom cierpiącym z powodu przewlekłych schorzeń, w szczególności cukrzycy. Idea jest prosta: smartfony mamy zawsze przy sobie i poświęcamy przynajmniej godzinę dziennie na korzystanie z nich, więc kilka z tych minut możemy przeznaczyć na serię badań. Szczególnie, gdy powinniśmy ciągle monitorować stan zdrowia.

Czujniki w urządzeniu działającym na Androidzie zbadają m.in. puls, EKG, temperaturę ciała, poziom stresu, saturację (nasycenie krwi tlenem) i odsetek tłuszczu w organizmie. Jeśli będziemy dysponować też paskami do glukometru, LifeWatch V pomoże odczytywać i prowadzić zapis poziomu cukru we krwi. Wszystkie dane można wysłać wybranej osobie, więc urządzenie przyda się lekarzom i osobom zaniepokojonym stanem zdrowia bliskich.

Reklama

Zapis i przesyłanie danych to główna usługa, ale pomysłodawcy LifeWatch V przygotowali już inne. Smartfon mógłby m.in. służyć do obsługi aplikacji pomagających w odchudzaniu oraz do kontaktowania się z całodobowymi centrami pomocy medycznej.

Cierpiący na poważne choroby nie powinni zapominać o regularnych wizytach u specjalisty, ale LifeWatch V może wskazać, kiedy ta wizyta powinna się odbyć bezzwłocznie. Smartfon zobaczymy na naszym rynku, gdy w swojej ofercie zdecyduje się go umieścić jeden z operatorów. Producenci kierują ofertę tylko do nich, ponieważ uruchomienie usług, w szczególności zarządzenie danymi, wymaga współpracy z oprogramowaniem sieci komórkowych.

Źródło informacji

gizmodo.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy