Microsoft przygotowuje własny telefon?

Surface Phone to prawda, plotka, czy tylko koncepcja i marzenie Microsoftu? Skoro najpierw powstał stół Surface, a następnie tablet, dlaczego MS nie miałby zbudować własnego smartfonu? Ostatnio pojawiły się doniesienia pochodzące z chińskiego źródła, że Microsoft pracuje nad urządzeniem już od kilku miesięcy.

W tym tygodniu temat został podjęty przez WPcentral, magazyn, którego domysły często się potwierdzają. Redaktorzy magazynu twierdzą, że projekt urządzenia rzeczywiście istnieje. Inne magazyny twierdzą z kolei, że dotarły do pracownika Microsoftu, który potwierdził te rewelacje. Czyżby zatem czekała nas wkrótce kolejna premiera Surface?

Poza tym, że Microsoft zamierza utworzyć telefon, nie wiadomo niczego na temat urządzenia. Możemy założyć, że będzie działać na Windows Phone 8 (pod warunkiem, że telefon ukaże się w niedalekiej przyszłości) i... na tym koniec uprawionych domysłów. Brakuje informacji na temat jakiejkolwiek specyfikacji, wielkości lub funkcji, w które zostanie wyposażone owo "mityczne" urządzenie.

Jeśli Microsoft zamierza wejść na rynek telefonów, ciekawe, jak zareaguje na to ścisły współpracownik firmy z Redmond, Nokia. Fińska spółka uważana jest za najważniejszego partnera Microsoftu i wydawało się, że to właśnie marka Nokii będzie dostarczać sztandarowe telefony dla platformy Windows Phone.

Reklama

Jak w takim kontekście należy odczytać słowa przedstawiciela Microsoftu, które zacytowano w artykule opublikowanym w chińskim magazynie? Jesteśmy wielkimi zwolennikami naszych partnerów sprzętowych i koncentrujemy się na dostarczaniu Windows Phone 8 razem z nimi. Choć doniesienia na temat Surface Phone to na razie tylko plotka, któż może zaprzeczyć jej z całą pewnością? Warto przypomnieć, że jakiś czas temu historię z tabletem Surface można by uznać za mrzonki...

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: Surface | telefon | Microsoft
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama