Microsoft twórcą pierwszego tabletu w historii?

Założyciel Microsoftu, Bill Gates zdradził ostatnio pewną tajemnicę, którą firma z Redmond ukrywała od lat.

Kilka dni temu jeden z ekspertów branży technologicznej stwierdził, że w przeciwieństwie do Billa Gates'a, Steve Jobs nie zostanie zapisany na kartach historii. Tłumaczył swoją opinię między innymi tym, że produkty Jobsa nie zmieniły świata w takim stopniu jak choćby systemy operacyjne Windows.

O tym, że wyznanie to jest kontrowersyjne niech świadczy odpowiedź samego Gatesa, który kompletnie się z tym nie zgodził, uważając Jobsa za prekursora wielu technicznych nowinek, odmieniających nasz świat już na zawsze. Wypowiedź ta była przy okazji dobrym momentem do zdradzenia przez założyciela Microsoftu o pewnej tajemnicy, którą firma ukrywała od lat.

Reklama

Jak można się domyślić po tytule newsa, Microsoft zdradził, że już w 1998 roku stworzył swój pierwszy tablet, który nie tylko miał szansę ujrzeć rynek, ale był już praktycznie gotowy. Co więc sprawiło, że nie ujrzał światła dziennego? Głównym powodem był sam Bill Gates, któremu nie tylko nie podobał się ostateczny wygląd i funkcjonalność, lecz jak stwierdził "nie widział szans i miejsca na rynku na tego typu wynalazki". Był w tym utwierdzony tym bardziej, że pierwsze próby wydania na szeroką skalę tabletów miały miejsce już na początku lat 90, z czego mało osób nawet zdawało sobie wtedy (w 1998 roku) sprawę.

Wracając do kwestii Steve'a Jobsa i jego iPada, który na rynku zadebiutował dopiero 12 lat później, Gates stwierdził, że w żaden sposób nie żałuje tamtej decyzji. Dodał przy tym, że w tym temacie Jobs miał znacznie więcej pomysłów i lepiej wiedział jak ugryźć ten rynek.

Źródło informacji

instalki.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy