Mio Technology tej jesieni podbija rynek nawigacji

Mio Technology tej jesieni podbija rynek nawigacji aż trzema nowymi urządzeniami. Do sprzedaży trafił model Spirit 485, najtańsza na rynku nawigacja z Traffic Message Channel - systemem informowania o utrudnieniach w ruchu drogowym. W ofercie pojawiły się także dwa nowe modele z ekonomicznej serii Moov M: M410 i M610.

Model Spirit 485 pochodzi z najnowszej linii produktowej Mio Spirit 2011. System TMC, w który wyposażono urządzenie, pozwala unikać korków i innych utrudnień na drogach. Jest to rozwiązanie, które za pośrednictwem specjalnie zakodowanych fal FM przesyła do urządzenia precyzyjne, aktualne i istotne informacje na temat ruchu drogowego. Dzięki temu urządzenie Mio może wytyczyć trasę, która ominie takie utrudnienia jak: korki, wypadki, prace drogowe etc.

We wszystkich urządzeniach linii Spirit 2011 wyposażonych w TMC, zatem również w Spirit 485, usługa jest darmowa na terenie całej Polski. Warto przy tym podkreślić, że do tej pory urządzenia wyposażone w tego typu rozwiązania znajdowały się zazwyczaj w wyższej półce cenowej. Dzięki nowej nawigacji od Mio więcej kierowców będzie mogło bezpiecznie podróżować posiadając pełniejszą informację o utrudnieniach na drogach.

Reklama

Inteligentne rozwiązania w przystępnych cenowo nawigacjach

W 4,3-calowym Mio MoovM410 oraz 5-calowym M610 pojawiło się wiele nowości w zakresie funkcjonalności. Użytkownicy będą zatem mieli do dyspozycji m.in. technologię SmartRoutes, asystenta pasa ruchu, trójwymiarowy podgląd skrzyżowań, funkcję text-to-speech oraz symulację trasy w tunelu. Wszystko to działa na platformie sprzętowej gwarantującej satysfakcjonującą jakość za rozsądne pieniądze.

Darmowa aktualizacja map

Mio Spirit 485 oraz MoovM410 i M610, oferują dwa lata bezpłatnej aktualizacji map. To ważna wiadomość, biorąc pod uwagę stale rozwijającą się sieć dróg w Polsce. Mio Spirit 485 wyposażony jest w mapę Polski, natomiast nawigacje M410 i M610 dostępne są zarówno w konfiguracjach tylko z mapami Polski, jak i z mapami 44 krajów Europy. W przypadku wszystkich urządzeń istnieje możliwość wypożyczenia - za niewielką opłatą - map innych krajów, które nie zostały zamieszczone w urządzeniu. Mapy można wypożyczyć na 3, 7 lub 30 dni już od 5 euro.

Inteligentne funkcje SmartRoutes

We wszystkich nowych nawigacjach wykorzystano najnowsze rozwiązania stosowane w urządzeniach Mio Technology. Dla serii serii Moov M największą innowacją jest wykorzystanie technologii SmartRoutes. Pod tą nazwą kryją się trzy funkcjonalności: inteligentne wyznaczanie trasy, wybór trasy oraz LearnMe Pro.

- Inteligentne wyznaczanie trasy wykorzystuje dane historyczne pobierane od milionów kierowców i za ich pomocą oferuje kierowcy optymalną trasę dojazdu do wyznaczonego celu;

- Wybór trasy pozwala na wygodny podgląd alternatywnych dróg na mapie: najszybszej, ekonomicznej, najłatwiejszej i najkrótszej. Przy każdej z opcji widoczne są informacje na temat odległości i czasu przejazdu przy danym wyborze;

- Funkcja LearnMe Pro monitoruje oraz zapamiętuje styl jazdy kierowcy: typ trasy, który najczęściej wybiera, zakręty oraz prędkość i dostosowuje planowaną drogę do jego indywidualnych preferencji. W miarę upływu czasu nawigacja koryguje także szacowany czas dotarcia do celu podróży.

Użyteczne funkcje

Inne funkcjonalności zastosowane w Spirit 485 i nowych modelach Moov M to m.in.: Asystent pasa ruchu, który z wyprzedzeniem wskazuje właściwy pas po którym należy się poruszać. Widok skrzyżowań 3D oraz Text-to-Speech, za pomocą którego urządzenie udzieli szczegółowych wskazówek głosowych dotyczących nazw ulic. Aktualna, preinstalowana w urządzeniu baza fotoradarów ostrzega kierowców o ich rozmieszczeniu.

Bardzo wyraźny wyświetlacz zapewnia komfortowy odczyt danych zarówno na 4,3-calowym ekranie modeli Spirit 485 i M410, jak na większym, 5-calowym wyświetlaczu modelu M610.

Urządzenia dostępne są u wybranych partnerów Mio Technology.

Sugerowana cena M410 to 299 PLN, natomiast za Spirit 485 zapłacimy 399 PLN.

INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: nawigacja | Mio

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama