Mniej telefonów za złotówkę

Finansowy kryzysy i słaby kurs złotego odbije się na cenach telefonów komórkowych. Jak informuje "Gazeta Prawna", nowe modele komórek, które debiutują na polskim rynku, są często droższe. Operatorzy nie wykluczają dalszych podwyżek.

Słabnący złoty zmusza operatorów do zastanowienia się, czy uda się utrzymać dotychczasowe ceny telefonów i co zrobić z cenami nowych modeli - zauważa "Gazeta Prawna" .

Operatorzy w rozmowie z gazetą przyznają, że na razie w ofertach promocyjnych nie ma podwyżek cen. Zaznaczają jednak, że jeśli złotówka będzie słaba przez dłuższy czas, będą zmuszeni przeanalizować cenniki telefonów.

Rzecznik Telekomunikacji Polskiej, odnosząc się do artykułu w "Gazecie Prawnej" przyznał, że "decyzja o nowej strategii operatorów dotyczącej telefonów, zbliża się z każdą chwilą wraz ze znikaniem z magazynów ostatnich aparatów kupowanych za "stare niskie" euro".

Reklama

Gazeta podaje przykład brytyjskiego Vodafone, który także walczy ze słabym kursem brytyjskiego funta do euro i zapowiedział, że ograniczy liczbę oferowanych telefonów i będzie preferować najbardziej atrakcyjne modele.

Także nowe telefony wchodzące na polski rynek będą droższe. Jak zauważa gazeta, za kilka dni Nokia wprowadzi na polski rynek muzyczny telefon z dotykowym ekranem Nokia 5800. Nowy aparat będzie kosztować w wolnej sprzedaży 1499 zł, a przedstawiciele Nokii tłumaczą tę cenę właśnie słabym złotym.

Media2
Dowiedz się więcej na temat: operatorzy | droższe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy