Mobilna telewizja już działa

Media zastanawiają się czy telewizja mobilna w ogóle w Polsce ruszy, a tym czasem okazuje się, że usługa ta działa już od początku września. Przedstawiciele Info-TV-FM twierdzą, że wszystko jest gotowe, a operatorzy komórkowi, którzy nie są zainteresowani projektem mogą wiele stracić.

Od 4 września 2009 roku w Warszawie działa usługa telewizji mobilnej - zdradził na łamach "Pulsu Biznesu" prezes NFI Magna Polonia, do którego należy spółka Info-TV-FM, zwycięzca przetargu na operatora mobilnej telewizji. Spółka jest już gotowa do komercyjnego oferowania nowej usługi.

Na razie jednak nie mogą z niej korzystać użytkownicy telefonów komórkowych, których nie wyposażono w odpowiednie odbiorniki sygnału, ale Info-TV-FM zapowiada, że sytuacja zmieni się w najbliższym czasie. Pod koniec września zaplanowano konferencję prasową. Do końca 2009 roku mobilna telewizja ma zostać uruchomiona (oprócz Warszawy) także w 9 innych miastach.

Reklama

Na razie nie wiadomo kiedy usługa zostanie zaoferowana komercyjne, zależy to m.in. od zainteresowania operatorów komórkowych. Trwają negocjacje pierwszych umów z partnerami. Nie wszyscy (jak np. Era czy Plus) widzą w projekcie wartości biznesową.

Prezes NFI Magna Polonia twierdzi, że jeśli operatorzy nie wejdą w ten biznes mogą na tym sporo stracić. Wiele wskazuje na to, że w początkowej fazie projektu usługa telewizji mobilnej może zostać uruchomiona bez udziału operatorów komórkowych.

Według wcześniejszych informacji, początkowo usługa mobilnej telewizji w Polsce będzie bezpłatna, w późniejszym terminie operator wprowadzi częściowo płatny kontent. Spółka pozyskała do współpracy wszystkie liczące się media w Polsce, są plany wprowadzenia na polski rynek także programów znanych na świecie, ale mało popularnych w Polsce.

Media2
Dowiedz się więcej na temat: operatorzy | telewizja
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama