Mobilne blogowanie łatwiejsze niż kiedykolwiek

W Android Markecie pojawiła się nowa wersja aplikacji WordPress. Jakie zmiany czekają nas w odsłonie 2.0?

W Android Markecie pojawiła się nowa wersja aplikacji WordPress. Jakie zmiany czekają nas w odsłonie 2.0?

Kto bloguje, ten wie, że wena potrafi zaskakiwać w najmniej odpowiednich momentach, np. w pociągu czy na nudnym wykładzie. Wiele osób z przyjemnością sięgnęłoby wtedy za "pióro" i napisało nową notkę, ale umówmy się - edytowanie wpisów na blogu przy pomocy telefonu czy nawet tabletu do najwygodniejszych nie należy. Tymczasem, po powrocie do domu i wygodnym ulokowaniu się w fotelu, z kubkiem herbaty w ręku i laptopem na kolanach, często po wenie nie zostaje nic.

Z pomocą przychodzą nam aplikacje, takie jak WordPress, który ostatnio został zaktualizowany do wersji 2.0 i udostępniony w Android Market (wkrótce także Amazon Appstore). A jakie czekają nas w tej wersji nowości?

Reklama

Przede wszystkim nowy ulepszony interfejs - bardziej intuicyjny, lepiej przystosowany do "dotykowego" charakteru pracy na smartfonie czy tablecie. Dzięki nowemu dashboardowi uzyskamy szybszy i łatwiejszy dostęp do wszystkich najczęściej używanych funkcji bloga, a także pasek zadań, pozwalający m. in. na sprawne przełączanie się między blogami czy odświeżanie ich zawartości. Poprawiono również edycję postów, ułatwiając dodawanie linków, filmów czy zdjęć i wprowadzając szereg zmian usprawniających edycję tekstu.

Dla wielu blogerów ważny okaże się fakt, iż twórcy aplikacji szczególną uwagę poświęcili tabletom, by ich dzieło było jak najlepiej przystosowane do ekranów zarówno 7, jak i 10-calowych.

Źródło informacji

tabletowo.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy