Nagie zdjęcie w komórce

Policjanci w Strzelcach Krajeńskich otrzymali niecodzienne zgłoszenie od rodzica jednej z uczennic szkoły średniej na terenie miasta. Zgłoszenie dotyczyło rozpowszechniania wizerunku nagiej szesnastolatki bez jej wiedzy.

17 września 2010r. w trakcie zajęć z wychowania fizycznego, jedna z uczennic opiekowała się telefonami komórkowymi osób ćwiczących i dokonała przeglądu zawartości telefonu pokrzywdzonej, gdzie odnalazła jej nagie zdjęcia. Działając najprawdopodobniej ze złośliwości lub chcąc zrobić głupi dowcip - przesłała ten akt na telefony innych uczniów, z których część zaczęła powielać to zachowanie - wysyłając zdjęcie dalej, nie zdając sobie sprawy jaką krzywdę robią pokrzywdzonej oraz sobie.

Policjanci ustalają osoby, które otrzymały i przesłały dalej zdjęcie dziewczyny. Na dzień 24 września 2010r. pięć osób, w tym dwie nieletnie, usłyszały zarzuty rozpowszechniania wizerunku bez jej wiedzy, za co grozi do 5 lat więzienia. Z pozyskanej przez policjantów wiedzy i bilingów operacji telefonicznych wynika, że osób z zarzutami będzie znacznie więcej.

Reklama

INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: policja | zgłoszenie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy