Netia - dopiero teraz na równi z TP

Netia uzyskała dostępu do lokalnej pętli abonenckiej. Oznacza to start nowych usług głosowych oraz usług szerokopasmowego dostępu do internetu.

Netia nie będzie już uzależniona od Telekomunikacji Polskiej. - Jest to dla nas bardzo dobra wiadomość. Netia jest pierwszym operatorem, z którym TP podpisała umowę o dostępie do lokalnej pętli abonenckiej. Umożliwia nam ona pełen dostęp do klientów TP, którym będziemy mogli zaoferować nasze własne usługi. Po raz pierwszy klienci będą mogli dokonać wyboru operatora bez żadnych ograniczeń - powiedział Mirosław Godlewski, prezes zarządu Netii

Dostęp do pętli lokalnej wiąże się także ze znacznie większą odpowiedzialnością - wcześniej to TP zajmował się konserwacją i utrzymaniem infrastruktury, teraz sytuacja będzie wyglądać inaczej. Dzięki umowie z TP, Netia ma nadzieję, że uda się jej pozyskać w 1 milion klientów usług szerokopasmowych. Nie wszyscy jednak będą korzystać z nowych usług.

Reklama

Obecnie ogromną popularnością cieszy się Net24, czyli szerokopasmowy dostęp do internetu wykorzystujący łącza Telekomunikacji.

INTERIA.PL/informacje prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama