Netia: UMTS, albo sąd

Netia SA żąda przerwania procesu rozszerzania licencji operatorów GSM o UMTS, uznając to za bezprawne. Spółka wystąpiła też do Ministerstwa Łączności o wydanie jej licencji UMTS na takich samych warunkach, na jakich otrzymali pozwolenia operatorzy GSM.

Zarząd Netii uważa, że resort łączności oszukał spółkę. - Od dnia, kiedy zrezygnowaliśmy z udziału w przetargu, minister co najmniej dwukrotnie zmienił jego warunki - powiedziała nam rzeczniczka Netii Jolanta Ciesielska. - Dlatego chcemy rozszerzenia naszej koncesji o możliwość świadczenia usług UMTS na równie korzystnych warunkach, co operatorzy GSM.

Ciesielska wyjaśniła, że jeśli Ministerstwo Łączności nie unieważni przetargu lub nie wyda Netii pozwolenia na UMTS, spółka skieruje sprawę do sądu. Tymczasem Mirosław Marcinkiewicz, dyrektor generalny w Ministerstwie Łączności powiedział w czwartek PAP, że wniosek Netii na pewno nie opóźni rozszerzenia licencji GSM o UMTS. Wcześniej minister łączności informował, że do końca tygodnia rozszerzy licencje PTC, Centertela i Polkomtela , które jako jedyne stanęły do unieważnionego przetargu na pięć koncesji. W środę spółki należące do grupy Netii złożyły wniosek w MŁ o rozszerzenie koncesji o UMTS, aby mieć prawo żądać umorzenia prowadzonego rozszerzania koncesji GSM o UMTS.

Reklama

W komunikacie spółka oświadczyła, że będzie się ubiegać o wydanie dla niej koncesji wtedy, jeśli umorzenie toczących się postępowań nie nastąpi i tylko, jeśli ekonomiczne i prawne warunki koncesji będą dla niej korzystne oraz gdy akcjonariusze Netii zgodzą się, żeby starała się o koncesję UMTS. "Toczące się aktualnie postępowania w sprawie o wydanie koncesji UMTS są niezgodne z prawem, powinny zostać umorzone oraz powinien zostać ogłoszony nowy przetarg na warunkach zapewniających równorzędne traktowanie wszystkich wnioskodawców i zapewniający możliwość skorzystania przez większą grupę operatorów z oferowanych przez Ministerstwo Łączności korzystniejszych warunków nabycia koncesji" - napisała Netia w komunikacie.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: sady | operatorzy | Netia SA | Netia SA | UMTS
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy