Nokia 130 – tani telefon komórkowy z odtwarzaczem muzyki i wideo

Microsoft Devices przedstawia najnowszy telefon komórkowy Nokia 130 w wersji na jedną lub dwie karty SIM. Jak prezentują się jego specyfikacja, dostępność i cena?

Nokia 130 jest propozycją dla osób, które pierwszy raz kupują telefon komórkowy oraz dla tych, którzy poszukują dodatkowego urządzenia oprócz posiadanego już smartfona.

Telefon ma wbudowany odtwarzacz wideo, który umożliwia do 16 godzin odtwarzania filmów zapisanych na karcie microSD, odtwarzacz MP3 i radio FM. Wsparcie rozszerzalnej pamięci przez microSD do 32 GB oraz gniazdo USB sprawiają, że dostęp do treści cyfrowych jest prosty i nie wymaga połączenia z internetem. Specyfikacja obejmuje również 1,8-calowy ekran o rozdzielczości QQVGA.

Reklama

- Miliardy ludzi mają dopiero przed sobą doświadczenia z urządzeniami mobilnymi, a równocześnie w tym samym czasie wyraźnie dostrzegamy rosnące zapotrzebowanie na sprawdzone, trwałe tzw. "drugie telefony" zarówno na rynkach dojrzałych, jak i tych rozwijających się" - powiedziała Jo Harlow, Wiceprezes Microsoft do spraw telefonów komórkowych. 

Ceny oraz dostępność

Przewidywana cena netto modelu Nokia 130 oraz Nokia 130 Dual SIM to 99 zł i wejdzie do sprzedaży we wrześniu 2014 roku.

INTERIA.PL/informacje prasowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama