Od listopada taniej na komórki

Telekomunikacja Polska już 1 listopada 2009 roku obniży opłaty za połączenia z numerami telefonów komórkowych. Cena minuty połączenia z TP do Ery, Orange i Plusa wyniesie 32 grosze. Do Play, tradycyjnie, będzie drożej.

Rzecznik prasowy TP na swoim blogu oficjalnie poinformował o wprowadzeniu od 1 listopada 2009 roku nowych stawek na połączenia z telefonami komórkowymi. Nowa stawka obejmie klientów indywidualnych oraz biznesowych.

Nowa opłata za połączenia z TP do sieci Era, Orange i Plus (we wszystkich planach taryfowych) to - 0,26 zł netto (0,32 zł brutto) przez całą dobę. Nadal droższe pozostają połączenia do sieci Play - 0,59 zł netto (0,72 zł brutto).

Czy także konkrecyjne sieci stacjonarne obniżą ceny połączeń? "Ceny F2M u naszej konkurencji wynoszą od 56 do nawet 90 gr. Oznacza to, że dalej obficie konsumują zysk wynikający ze spadków MTR. Dlaczego? Moim zdaniem to efekt czystej, biznesowej kalkulacji. Po pierwsze konkurenci nie mają zobowiązań regulacyjnych, więc nikt ich nie popędza. Po drugie obniżki cen nie wpływają znacząco na zwiększenie ruchu , co w połączeniu z faktem, że duża część klientów w ogóle nie orientuje się ile kosztują połączenia F2M, pozwala nie reagować obniżkami a la TP" - pisze na swoim blogu Wojciech Jabczyński, rzecznik prasowy TP.

Reklama

TP obniża opłaty detaliczne za połączenia F2M (fixed to mobile), w związku z obniżką od dnia 1 lipca 2009 r. stawek za zakańczanie połączeń w sieciach ruchomych MTR (mobile termination rates) wymienionych operatorów.

Media2
Dowiedz się więcej na temat: Orange | Orange Polska S.A. | rzecznik prasowy | opłaty | komórki
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama