Orange - działa roaming w samolotach

Klienci Pomarańczowego Operatora nie muszą już rezygnować z prowadzenia rozmów tylko dlatego, że siedzą właśnie w samolocie. Roaming w samolotach jest jednak dostępny tylko w wybranych liniach lotniczych.

Klienci sieci Orange mają na pokładzie samolotu takie same możliwości, jak na ziemi. W trakcie lotu mogą odbierać i wykonywać połączenia, wysyłać i odbierać SMS-y i MMS-y lub łączyć się z internetem. Oczywiście, ceny tych usług dość znacznie różnią się od "naziemnych", w razie konieczności jednak jest to zawsze jakaś alternatywa.

Jak to działa?

Podczas lotu pilot uruchamia system OnAir, który wykorzystuje łącza satelitarne i łączy się z naziemnym systemem, działającym w częstotliwości GSM1800.

Na wakacje z telefonem - zmiany w roamingu

Pasażerowie zostają wówczas poinformowani o możliwości korzystania z telefonu komórkowego poprzez komunikat odtwarzany na pokładzie samolotu, informacja ta jest wyświetlana także na panelu informacyjnym umieszczonym nad głowami pasażerów.

Cennik usług roamingowych podczas lotów

połączenia głosowe - taryfikacja co 1 minutę:

wychodzące - 10,98 zł

przychodzące - 7,32 zł

SMS - koszt jednej wiadomości:

Reklama

wychodzącej - 2,44 zł

przychodzącej - bezpłatnie

MMS - koszt jednej wiadomości:

wychodzącej - 6,10 zł

przychodzącej - 6,10 zł

transmisja danych - taryfikacja co 100 kB

wychodzące i przychodzące dane - 6,10 zł

Usługa nie wymaga aktywacji i jest dostępna dla Klientów Orange korzystających z ofert abonamentowych, którzy mają włączony roaming i rozmowy międzynarodowe.

Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: samolot | roaming | Orange

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy