Oszukiwali na zasileniach telefonów pre-paid

Policjanci zatrzymali oszusta internetowego, który za pośrednictwem wcześniej przejętych kont aukcyjnych wyłudzał pieniądze sprzedając fikcyjny towar w postaci doładowań do telefonów komórkowych oraz kody aktywacyjne do gier.

Zebranie materiału dowodowego przeciwko zatrzymanemu zajęło kilka tygodni. Szacuje się, że 17-latek działając z nieletnim z terenu województwa wielkopolskiego oszukał blisko 600 osób oferując do sprzedaży doładowania i klucze aktywacyjne do gier komputerowych. Wstępnie ustalono, że podejrzany wyłudził od pokrzywdzonych kwotę co najmniej 25 tysięcy zł. Policjanci prowadzący sprawę nadal docierają do pokrzywdzonych i szacują straty.

Mężczyźni działali w ten sposób, że po uzyskaniu danych dostępowych kont użytkowników portalu aukcyjnego umieszczali w profilu dane rachunku bankowego , ewentualnie dla niepoznaki subkonta, na które przelewane były pieniądze za zakupiony towar. Niestety klienci po wpłacie nigdy nie otrzymali zakupionego towaru w postaci kodów doładowujących i kluczy do gier komputerowych.

Adam G. usłyszał zarzuty o oszustwa. Mężczyzna nie był wcześniej karany. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności. Prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci policyjnego dozoru i poręczenia majątkowego w kwocie 15 tys. zł. Jego młodszy kolega odpowie przed sądem dla nieletnich.

Reklama
Media2
Dowiedz się więcej na temat: policja | towar
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy