Oszuści zarabiają na tragedii Polski

Od soboty (10.04.2010) cała Polska opłakuje ofiary katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. Niestety, polską tragedię wykorzystują już oszuści, którzy za pomocą drogich SMS-ów chcą zarobić na nieszczęściu.

Tuż po sobotniej tragedii, w internecie pojawił się serwis, który zachęca do wysłania za pomocą SMS-ów kondolencji. Na ich podstawie ma rzekomo powstać Historyczna Księga Kondolencyjna, która zostanie wydrukowana i złożona przed Pałacem Prezydenckim. Problem w tym, że koszt wysłania jednego SMS-a to ponad 30 zł - ostrzega "Gazeta Wyborcza".

Jak udało się ustalić dziennikarzom, administratorem serwisu jest firma zarejestrowana na wyspach Oceanu Indyjskiego. Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej jest oburzona, że ktoś chce zarobić na nieszczęściu i emocjach Polaków. Nie ma jednak możliwości walki z takimi działaniami.

Reklama

Należy się spodziewać, że w najbliższym czasie podobnych akcji może być coraz więcej. Przed wysłaniem SMS-a warto sprawdzić jaka jest faktyczna cena takiej czynności. Można to zrobić sprawdzając np. prefiks numeru premium w cennikach operatorów. Dzięki ostrożności unikniemy wysokiego rachunku telefonicznego.

Media2
Dowiedz się więcej na temat: oszuści
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy