Pechowy Galaxy Nexus. Najpierw głośność, teraz wielodotyk

Samsung Galax Nexus nie ma szczęścia. Wcześniejszy problem z głośnością został zażegnany, a już pojawił się kolejny: wielodotyk nie zawsze działa poprawnie. Wadliwy sprzęt czy oprogramowanie?

Na umieszczonym na jednym z for internetowych filmiku widać, że najnowszy smartfon Google, dotykany w określoną część ekranu, nie reaguje. Problem pojawia się tylko przy zmianie orientacji wyświetlacza na poziomą i... można go naprawić samodzielnie. Wystarczy zablokować i odblokować ekran, a nieczuły dotąd fragment wyświetlacza zacznie reagować na dotyk. Niestety, tylko na chwilę.

Ewidentnie wina leży po stronie oprogramowania, a nie wadliwego wyświetlacza (po szybkim zablokowaniu i odblokowaniu ekranu wszystko przez chwilę działa poprawnie). Gdy wypłynął problem z głośnością, producent szybko wydał nowe oprogramowanie. Podobnie będzie pewnie i tym razem.

Przejściowe kłopoty nie oznaczają, że Galaxy Nexus to niedoróbka. Oprogramowanie nie jest jeszcze doskonałe, ale to choroby wieku dziecięcego (dziwne tylko, że nie wyeliminowano ich na etapie beta-testów). Wielu ekspertów uznaje go za najlepszego smartfona z Androidem, a cena 2300 zł wydaje się skalkulowana rozsądnie (zwłaszcza, jeśli ktoś poszukuje telefonu z fabrycznie wgranym Ice Cream Sandwich).

Reklama

Kamil Homziak

http://komorkomania.pl

Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: Samsung Galaxy S
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy