Płatne rozmowy przychodzące także w Europie?

Według "Gazety Prawnej" możliwe jest, że do 2012r. niektórzy operatorzy komórkowi w Europie zaczną - podobnie jak to ma miejsce w USA - pobierać opłaty za połączenia przychodzące. Takie zapowiedzi to echa pomysłu Komisji Europejskiej, która chce niższych opłat jakie pobierają od siebie operatorzy.

Komisja Europejska zapowiada, że w ciągu czterech lat stawka w rozliczeniach między operatorami za połączenia ma nie przekraczać w całej Unii Europejskiej jednego eurocenta.

Dla porównania średnia opłata, jaką pobierają od siebie operatorzy w Polsce to ok. 12 eurocentów. Operatorzy już straszą, że jeśli stawki zostaną zmniejszone, aż tak drastycznie, będą musieli szukać źródeł dodatkowego przychodu - np. poprzez wprowadzenie opłat za połączenia przychodzące.

Jaka będzie ostateczna decyzja KE okaże się w najbliższych miesiącach. Ważne jest jednak to, że środki z połączeń przychodzących to tylko część przychodów operatorów, co przy zwiększającej się liczbie usług dodatkowych (internet, telewizja, itp.) nie powinno aż tak boleśnie odbijać się na ich budżecie.

Reklama

Media2
Dowiedz się więcej na temat: Komisja Europejska | operatorzy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy