Przenoszenie numerów będzie płatne?

Możliwe, że zmiana operatora komórkowego przestanie być darmowa. Są plany wprowadzenia opłat za przeniesienie numeru.

W 2010 roku komórkowego operatora zmieniło 860 tys. Polaków - wynika z danych Orange. Rośnie natomiast tzw. zjawisko "wirtualnych przeniesień". Z kolei rzecznik sieci Play poinformował, że są plany wprowadzenia opłat za zmianę sieci. Obecnie zmiana operatora z zachowaniem dotychczasowego numeru jest darmowa i trwa raptem jeden dzień. Takie dogodności powodują, że coraz więcej użytkowników komórek dokonuje zmiany sieci, z kolei operatorzy kuszą specjalnymi promocjami. Jednak wkrótce może się to zmienić.

- Pojawiła się inicjatywa wprowadzenia opłaty za przenoszenie numeru. Tym razem koszt ponosiłbym nie klient jak kiedyś, ale operator biorca. Koszty operacji wyceniane są na około 50 zł. (...) Ciekawe jest to, że jej wprowadzenie postulują ci, którzy na MNP tracą najwięcej. Przyznam się, że nie rozumiem tej logiki. Zamiast skoncentrować się za zatrzymaniu klientów lepiej na tym zarabiać dzięki sztucznej opłacie? - informuje na swoim blogu Marcin Gruszka, rzecznik prasowy sieci Play.

Reklama

Play jest operatorem, który w 2010 roku pozyskał najwięcej klientów. - W 2010 roku operatora zmieniło ponad 860 tys. kart SIM z ogólnej liczby ponad 47 mln, których używają Polacy. Statystycznie to ok. 1,83 proc. Najlepiej wyszedł Play - przyznaje Wojciech Jabczyński, rzecznik prasowy Grupy TP.

Jabczyński zwraca jednak uwagę na tzw. zjawisko "wirtualnych przeniesień". Być może dodatkowa opłata spowoduje, że zniknie to zjawisko. - Chodzi o sprytnych klientów, którzy zobaczyli, że opłacało się bardziej kupić starter jednego operatora, zarejestrować go i przenieść numer do drugiego, niż od razu wziąć jego ofertę. Skalę zjawiska trudno policzyć, ale może to być całkiem spory odsetek - dodaje rzecznik Grupy TP.

Media2
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy