Reklama

PTC na minusie

Straty netto Polskiej Telefonii Cyfrowej, operatora sieci Era GSM, wyniosły pod koniec ubiegłego roku 122,5 mln zł. W tym samym czasie przychody firmy wzrosły o 61 proc., sięgając 2,59 mld zł.

Przyczyną osłabienia kondycji finansowej firmy jest - zdaniem PTC - spadek wartości złotego, a także dynamiczny rozwój sieci i szybki wzrost liczby abonentów, których Era ma już ponad 2 mln. W roku 1998, który PTC zamknęła zyskiem 5,5 mln zł, statystyczny klient wydawał na rozmowy 216 zł. W roku ubiegłym - już tylko 154 zł.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: firmy | Era

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy