Qualcomm nie nadąża z produkcją procesorów

Największy na świecie producent procesorów do urządzeń mobilnych, Qualcomm, poinformował że nie będzie w stanie zaspokoić potrzeb rynku w tym roku. To spowoduje, że HTC i inni producenci smartfonów i tabletów będą zmuszeni do zmiany dostawcy podstawowego podzespołu. Firma przyznaje, że będzie potrzebować pomocy innych producentów.

Przedstawiciele Qualcomm poinformowali, że fabryki, z którymi podpisali kontrakty na produkcję 28-nanometrowych procesorów, nie będą w stanie zdążyć wykonać zamówień do końca bieżącego roku. Uderzy to we wszystkich producentów smartfonów, którzy planowali używać produktów Qualcomm. Firma przyznaje, że może zaistnieć potrzeba zasięgnięcia pomocy u konkurencji w przypadku telefonów ze średniej półki.

Przyczyny problemu zostały ujawnione podczas konferencji dotyczącej najnowszych wyników firmy. Steve Mollenkopf, dyrektor do spraw operacyjnych w firmie Qualcomm, potwierdził: firma źle oceniła zapotrzebowanie na procesory S4 Snapdragon. Dodał, że firma położyła nacisk na inne produkty.

Mollenkopf poinformował także, że firma poszukuje innych producentów, którzy wykonaliby część zamówień ich podstawowego dostawcy, Taiwan Semiconductor Manufacturing Company. Być może to ograniczy wpływ problemu na rynek smartfonów i tabletów.

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: Qualcomm
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy