Reklama

Ręce precz od Brazylii

Unia Europejska oskarża Stany Zjednoczone o próby zmonopolizowania brazylijskiego rynku usług komórkowych. Jest o co walczyć - w grę wchodzi 165 mln potencjalnych klientów.

Komisarz Unii Europejskiej do spraw handlu Pascal Lamy twierdzi, że USA chce zmusić Brazylię do zakupu sprzętu komórkowego pracującego tylko w częstotliwości 1900 MHz, z której korzysta większość sieci komórkowych w USA. Tymczasem w Europie najwięcej operatorów bazuje na pasmach 900 lub 1800 MHz. Jeżeli powstające brazylijskie firmy komórkowe wybiorą technologię amerykańską, producenci sprzętu z krajów UE poniosą duże straty. Jeśli Brazylijczycy zdecydują się na częstotliwość europejską - to samo spotka firmy amerykańskie.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: USA

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy