RIM ubiega się o patent na tablet z chowaną klawiaturą

Research In Motion w swoim portfolio posiada wyłącznie jeden tablet - BlackBerry PlayBook - ale za to w kilku wariantach: WiFi, 3G i 4G/LTE. Tym bardziej cieszy fakt, że producent myśli nad przyszłościowymi rozwiązaniami, które mogą, aczkolwiek nie muszą, zostać wprowadzone do masowej produkcji. RIM ubiega się o patent na tablet z chowaną klawiaturą.

Koncern wpadł na pomysł stworzenia projektu tabletu, który w swojej obudowie, pod zamontowaną pokrywą, skrywa klawiaturę. Jest to o tyle ciekawe, że na pierwszy rzut oka mamy jej w ogóle nie dostrzegać. Mechanizm ma się opierać na zawiasach, dzięki którym, podczas korzystania z klawiatury, tylna pokrywa ma służyć jako podpórka pod ekran.

Czy ta koncepcja ma w ogóle jakiekolwiek szanse zaistnieć na rynku? Szczerze wątpię. Kanadyjski RIM nie jest ostatnio w zbyt dobrej kondycji, przez co raczej nie będzie eksperymentował z projektami, które niekoniecznie muszą się przyjąć. Ale kto wie, może w przyszłości...

Tymczasem warto podkreślić miłość RIM do klawiszy. Od dawien dawna wiadomo bowiem, że firma lubuje się w fizycznych klawiaturach i do tej pory wszystkie telefony kanadyjskiego producenta je posiadały, dzięki czemu znane były z dużego komfortu pisania. Od dłuższego czasu jednak w sieci pojawia się coraz więcej spekulacji dotyczących smartfonów RIM bez klawiatury - mają to być modele z serii BlackBerry 10.

Reklama

Źródło informacji

tabletowo.pl
Dowiedz się więcej na temat: patent | tablet | RIM | Klawiatura
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy