Rok 2008 bez rewolucji w komórkach

Brak znacznych spadków cen oraz brak rewolucyjnych, nowych usług - tak według szefa komórkowych sieci Era oraz Heyah będzie wyglądał polski rynek telefonii mobilnej w 2008 roku. Z kolei przyszłość będzie należała do mobilnego internetu, który znacznie przyspieszy.

- Na rynku pojawią się nowi wirtualni operatorzy, ale też nie wykluczam, że któryś z działających już MVNO zejdzie z rynku. Nie spodziewam się znaczących spadków cen usług. Nie pojawią się też zupełnie nowe usługi, które szybko podbiją rynek masowy - mówi "Gazecie Prawnej" Klaus Hartmann, prezes Polskiej Telefonii Cyfrowej, operatora komórkowych sieci Era i Heyah.

Swój rozkwit będzie natomiast przeżywał mobilny internet. Szef PTC jest zdania, że użytkownicy będą znacznie więcej niż dziś korzystali z bezprzewodowego szybkiego internetu.

Reklama

- Internet będzie szybszy niż dziś, a to dzięki rozwojowi technologii HSDPA, jak i dzięki temu, że będzie już komercyjnie dostępna technologia LTE, która umożliwia przesyłanie danych z prędkościami kilka razy większymi niż dziś - mówi gazecie Hartmann.

Media2
Dowiedz się więcej na temat: Heyah | mobilny internet | T-Mobile | rok 2008
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama