Rusza piąty operator komórkowy

CenterNet, piąty operator infrastrukturalny telefonii komórkowej, rozpoczyna swoją działalność. Operator już uruchomił pierwszą kartę SIM. Wiadomo, że budowę sieci rozpocznie od Torunia.

- Możemy się już pochwalić własną, działającą kartą SIM - zdradza Grzegorz Tomczyk, wiceprezes zarządu CenterNet. To kolejny, ważny krok CenterNet na drodze budowania kompetencji nowego operatora telekomunikacyjnego na polskim rynku

- Udało nam się bardzo sprawnie zintegrować infrastrukturę CenterNet z infrastrukturą partnera tak, by było możliwe użytkowanie naszych kart SIM - dodaje Tomasz Kulisa, dyrektor ds. Sieci i IT. Tym samym operator udowodnił, że jest gotowi do spełnienia wymogu UKE dotyczącego uruchomienia usług komercyjnych przed końcem maja 2009 roku.

Reklama

Karta jaką uruchomił operator jest kartą firmową pod marką CenterNet, która to nazwa pojawia się na wyświetlaczu telefonu. Na razie spółka nie ujawnia marki komercyjnej z jaką CenterNet wystartuje pod koniec maja. Po wygranym przetargu UKE mówiono, że jedną z własnych marek będzie Extreme Mob. Przypomnijmy, że operator pracuje także nad uruchomieniem sieci dla wędkarzy i słuchaczy Radia Maryja.

Z kolei "Gazeta Wyborcza" informuje, że pierwsze własne nadajniki operatora pojawią się w Toruniu. Tam, gdzie operator nie ma własnej sieci będzie korzystał z infrastruktury PTC, operatora sieci Era i Heyah . Operator zapowiada, że nie zamierza walczyć z konkurentami (Era , Orange , Plus , Play ), ale będzie szukał nisz.

Media2
Dowiedz się więcej na temat: komórkowy | operator
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy