Smartfony: Jak zwiększyć żywotność baterii?

Specjaliści z Microsoftu pracują nad rozwiązaniami, które pozwolą zwiększyć żywotność baterii oraz odnaleźć martwe punkty w sieci.

Uruchamiana na smartfonie aplikacja, która rejestruje wszystkie czynności wykonywane przez właściciela urządzenia, wydaje się mało pożądana. Jednak pracownicy Microsoft Research i ośrodka Center for Embedded Network Sensing przy Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles doskonale wiedzą co robią. Podczas zakrojonych na szeroką skalę badań chcą się dowiedzieć, jak faktycznie wykorzystywane są współczesne smartfony - informuje magazyn "Technology Review". Pozwoli to zwiększyć żywotność baterii oraz odnaleźć martwe punkty w sieci.

Projektem kieruje doktorant Hossein Falaki. Oprogramowanie, które służy do gromadzenia informacji na temat wykorzystania danych, zachowań dzwoniącego i zużycia baterii, działa zarówno na smartfonach z Windows Mobile, jak też z systemem Android. W tym drugim przypadku narzędzie potrafi dodatkowo zapamiętywać, jakie dane wysyłano i odbierano z poziomu poszczególnych aplikacji.

- Głównym problemem smartfonów jest i będzie czas pracy na baterii - twierdzi Falaki, który przedstawi raport z badań w przyszłym miesiącu podczas spotkania Internet Measurement Conference w australijskim Melbourne. Przez ponad 2000 dni zbierano informacje od 8 użytkowników aparatów z Windows Mobile i 35 z Androidem. - Gdy się dowiemy, jak ludzie wykorzystują własne telefony, będziemy w stanie o wiele lepiej dostosowywać do siebie urządzenia i sieci - zapewnia szef projektu.

Reklama

HeiseOnline
Dowiedz się więcej na temat: baterie | sieci

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama