Snapdragony będą wydajniejsze niż PS3 i Xbox 360

Niedawno zaprezentowano układy graficzne PowerVR Series 6, a to jeszcze nie koniec nowości w tej dziedzinie. Qualcomm twierdzi, że jego Snapdragony S4 z grafiką Adreno mają zbliżone możliwości do konsoli PS Vita, a kolejne generacje będą lepsze niż Xbox i PS3. Skąd ten optymizm?

Tak twierdzi Dave Durnil, dyrektor ds. kontentu i gier Qualcomma, który udzielił wywiadu serwisowi Pocket-Lint. Czy te zapowiedzi sprawią, że gracze przestaną kupować przenośne konsolki (handheldy) i zaczną odkładać gotówkę na smartfona przyszłości?

Sony, choć samo oferuje Xperię PLAY, twierdzi, że aby nacieszyć oko naprawdę dobrą grafiką w grach, trzeba mieć przeznaczone do tego urządzenie. Japońskiemu gigantowi nie ma się jednak co dziwić: w jego ofercie znajduje się PS Vita, promowana jako konsola nowej generacji.

Durnill uważa, że kolejne pokolenia graczy nie będą zawracać sobie głowy konsolami, a naturalnymi urządzeniami do gier będą dla nich smartfon lub tablet. Zwłaszcza, że zakup PS3 czy Xboxa 360 to spory wydatek, gry też tanie nie są. Zdaje się, że podobne zdanie na ten temat ma również znany producent akcesoriów dla graczy (a ostatnio nawet rewelacyjnego laptopa Blade), Razer. Firma zaprezentowała na CES 2012 Project Fiona.

Reklama

Wiele zależy od producentów gier: jeśli uda im się stworzyć aplikacje wyglądające tak samo na dużym i małym ekranie, to rynek mobilnych gier znacznie zyska na popularności. Według Durnilla na razie tylko Nintendo ze swoimi konsolami 3D i 3DS było w stanie zaoferować inny rodzaj rozrywki. Dyrektor Qualcomma chwali się, że prowadzi rozmowy z deweloperami dotyczące tworzenia wielkich tytułów na komórki nowej generacji.

Kamil Homziak

http://komorkomania.pl

Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: xbox 360
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy