Sony szykuje się do smartfonowej ofensywy

Do Sieci trafiła tabelka, z której wynika, że wkrótce na rynek zawita aż 11 nowych telefonów japońskiego producenta. Kilka nazw pojawia się po raz pierwszy.

Źródłem przecieku jest indyjski oddział Sony, więc informacje wydają się wiarygodne. Dla wygody walutę przeliczono z rupii na euro. Daty dotyczą rynku indyjskiego, ale mniej więcej powinny pokrywać się z europejskimi.

W tabelce nie ma Xperii S, znanej wcześniej pod kryptonimem Nozomi. Według informacji GSM Arena model ten ma trafić do sprzedaży już w marcu, a jego cenę ustalono na poziomie 462 euro (około 2000 zł). Miesiąc później, w kwietniu, pojawią się Kumquat (1150 zł), Nypon (1600 zł) i Pepper (1350 zł). Nazwy te padały już wcześniej, jednak tak w przypadku Nozomi specyfikacja i nazwa handlowa z pewnością jeszcze się zmienią przed oficjalną premierą urządzeń.

W czerwcu 2012 na rynek zawitać ma smartfon o tajemniczej nazwie Olive. Jego cenę ustalono na poziomie 308 euro, czyli około 1350 zł. Lipiec to czas premiery najtańszej z całej stawki Tapiocy (650 zł) i prawie najdroższej Hayabusy (2150 zł).

Reklama

Na sierpień planowany jest debiut droższego o około 100 zł wariantu Tapiocy, określanego jako Tapioca DS (Dual Screen?), a także modelu Lotus wycenianego na 1200 zł. We wrześniu SE planuje wydać 3 słuchawki: Affm, Atlas oraz Mint, wyceniane odpowiednio na 850, 1300 i 2450 zł.

Ceny świadczą o tym, że spółka stawia na smartfony ze średniej i wyższej półki: zaledwie 3 modele kosztują poniżej 200 euro. Na przeciwnym biegunie są trzy flagowce: Nozomi (Xperia S), Hayabusa i Mint, wycenione na ok. 500 euro.

http://komorkomania.pl

Kamil Homziak

Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: Sony
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama