Sprzedaż tabletów Microsoft Surface ruszy 26 października

Microsoft wysłał zaproszenia na konferencję prasową, która odbędzie się 25 października. Jest to data zarówno wielka, jak i wielce mówiąca. Wiadomo, że przed końcem października rynek przeżyje zalew tabletów, ultrabooków i hybryd z Windows 8, nie wspominając już o pudełkowych i cyfrowych wersjach tego systemu. Wraz z Windows 8 w sklepach pojawią się pierwsze telefony z Windows Phone 8 (m. in.od HTC i Nokii) oraz tablety Microsoft Surface.

Urządzenia te będą flagowymi produktami Microsoftu, a ich zadaniem będzie promocja marki i systemu Windows 8, a także wyznaczenie nowych trendów na rynku. Charakteryzujące się dość niecodziennym i nowoczesnym wzornictwem, Surface'y będą znacząco różnić się od produktów konkurencji.

Oprócz walorów estetycznych, trudno zignorować ich możliwości. Specyfikacja wariantów Windows 8 i Windows RT obejmuje 10,1-calowe pojemnościowe ekrany dotykowe, najnowsze procesory Intela i Nvidii, dużą ilość pamięci operacyjnej RAM oraz cienkie i lekkie obudowy. Brzmi idealnie?

Wpływ na powodzenie tabletów Surface będzie miała ich cena. Do 25 października możemy tylko typować i spekulować. Podczas konferencji prasowej zostaną ujawnione kwoty, za które będzie można nabyć poszczególne warianty urządzeń, których sprzedaż ma ruszyć dzień później, tj. 26 października.

Reklama

W rozmowie z "Seattle Times", Steve Ballmer piastujący stanowisko prezesa Microsoftu, zasugerował, że ceny Surface'ów będą zaczynać się od około 400 dolarów.

Źródło informacji

tabletowo.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy