Światowe problemy ze Skypem

Użytkownicy z całego świata od 22 grudnia wieczorem zaczęli zgłaszać problemy ze Skypem - popularną usługą VoIP. Wszystko wskazuje na to, że komunikator zaczyna działać prawidłowo.

22 grudnia, w godzinach wieczornych, gigant telefonii komórkowej zaczął mieć problemy z wewnętrzną infrastrukturą przez co większa część użytkowników nie może korzystać z jego usług.

Na oficjalnym blogu twórców Skype'a pojawiła się informacja, że problem związany jest z tzw. "superwęzłami" (supenodes), które traktowane są jak katalogi przechowujące informacje na temat użytkowników i ich dostępności. W środę część z nich przestała działać ze względu na problem, który występuje w niektórych wersjach komunikatora.

Firma ciągle pracuje nad przywróceniem prawidłowego funkcjonowania usługi. Specjaliści zajmują się utworzeniem nowych wersji "węzłów". Efekty ich pracy już widać. Część użytkowników może już swobodnie zalogować się na swoje konto, jednak mogą wystąpić jeszcze problemy z ustawieniem statusu. Na blogu Skype'a pojawiła się również informacja, że przywrócenie prawidłowego działania takich funkcji jak rozmowy grupowe może zająć więcej czasu. Wersje Enterprise działają bez problemów. Także pozostali konsumenci powinni już powoli móc korzystać ze Skype bez problemów.

Reklama

pcformat_online

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy