T- Mobile w końcu zastąpi Erę?

Pierwsze miejsce wśród polskich operatorów komórkowych oraz zmiana nazwy to najważniejsze zapowiedzi, Klausa Hartmanna, prezesa Polskiej Telefonii Cyfrowej.

Najpóźniej w przyszłym roku PTC ma objąć pierwsze miejsce pod względem przychodów wśród polskich operatorów telefonii komórkowej. Obecnie znajduje się na trzecim. Można jednak mieć pewność, że konkurencja tak łatwo nie da się wyprzedzić. Zadanie to może być tym trudniejsze, że nasycenie polskiego rynku telefonami komórkowymi przekroczyło już 100 proc.

PTC inwestuje jednak w sieć 3G w technologii HSDPA, dzięki której chce nie tylko zwiększyć przychody od obecnych klientów, ale zdobyć także nowych. W 2007 roku wydała na ten cel około 15 proc. swoich przychodów, w tym ma być podobnie.

Reklama

Hartmann poinformował także podczas Mobile World Congress, że Era jest technicznie gotowa do uruchomienia telewizji mobilnej w technologii DVBH. Problemem pozostaje jedynie brak przyznanych na ten cel częstotliwości - informuje "Puls Biznesu".

Wcześniej jednak - możliwe, że już w tym roku - marka Era zostanie prawdopodobnie zastąpiona przez T-Mobile. Jak poinformował prezes T-Mobile - Hamid Akhaman - ewentualna data rebrandingu nie jest jeszcze znana. Ewentualne podjęcie dalszych kroków uzależnione jest od wyników sporu z koncernem Vivendi.

Źródło: Dziennik Internautów
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama