Telefon oślepia i ogłusza

Okazuje się, że w telefonach nie tylko promieniowanie może szkodzić organizmowi. Wpływ na nasze zdrowie ma także sposób w jaki trzymamy telefon - komórkowy jak i stacjonarny - podczas rozmowy.

Mathieu Zuber, francuski neurolog alarmuje, że trzymanie zbyt długo słuchawki telefonu unieruchomionej pomiędzy głową a barkiem może doprowadzić do przejściowej utraty wzorku oraz kłopotów z mówieniem.

Neurolog przeprowadził eksperyment - przez godzinę rozmawiał przez telefon ze słuchawką wciśniętą między głową a lewym barkiem. Podczas rozmowy jednocześnie wykonywał różne czynności (np. pisanie na klawiaturze komputera), bo ręce miał wolne. Jak przyznaje, tak postępuje wielu użytkowników telefonów.

Po zakończeniu doświad­czenia okazało się, że francuski neurolog przestał na pewien czas widzieć na lewe oko a w jego lewym uchu odezwały się halucynacje słuchowe.

Reklama

Objawy wprawdzie minęły po paru minutach, ale przeprowadzone badania diagnostyczne wyka­zały, że ściana jednej z dwóch głównych tętnic szyjnych, które doprowadzają krew do mózgowia, oczu i uszu była zgnieciona - czytamy w "Głosie Koszalińskim".

Media2
Dowiedz się więcej na temat: telefon
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama