Trzy miliardy pobrań z AppWorld

Okazuje się, że RIM ma jednak jakieś powody do zadowolenia. Producent słynnych słuchawek BlackBerry pochwalił się, że ilość pobrań z jego oficjalnego sklepu z aplikacjami - AppWorld - przekroczyła właśnie granicę trzech miliardów. Nieźle.

Jak w poście na oficjalnym blogu BlackBerry stwierdziła sama firma - trzy miliardy pobrań oznaczają, że średnio każdego pojedynczego dnia ściągano ze sklepu około 2,5 miliona przeróżnych aplikacji. Co więcej - stale utrzymuje się pewna tendencja zwyżkowa.

Skradnięcie pierwszego miliarda zajęło AppWorld całe 786 dni. Na drugi miliard serwis potrzebował już tylko 210 dni, a trzeci osiągnął w ciągu 176 dni. Przy okazji świętowania tego dość imponującego jak na RIM rezultatu, firma nie omieszkała podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do jego osiągnięcia (ot, np. poprzez stworzenie jednej z 90 000 dostępnych w AW aplikacji).

Reklama

No i cóż, wszystko byłoby pięknie, gdyby nie fakt, że wyniki AppWorld ciągle wypadają straszliwie blado przy rezultatach osiąganych przez sklepy spod znaku Google i Apple. Mam dziwne przeczucie, że raczej prędko się to nie zmieni.

Źródło informacji

gizmodo.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama