Twórca komórki sprawdzi Androida

Marty Cooper, wynalazca telefonów komórkowych, potwierdził w wywiadach dla C-SPAN oraz dla Twittera, że przynajmniej na jakiś czas rezygnuje z użytkowania iPhone'a na rzecz Droida (w Europie - Milestone) firmy Motorola.

Cooper przyznał, że bardzo często bierze udział w testowaniu nowych telefonów komórkowych i tym razem zdecydował się na wymianę swojego osobistego iPhone'a na telefon komórkowy firmy Motorola. Cooper zaznaczył też, że póki co Android wypada bardzo korzystnie. Droid (w Europie znany jako Milestone) nie jest dla Coopera telefonem podstawowym, ponieważ na co dzień używa on Jitterbuga - telefonu swojej firmy. Smartfonem Cooper posługuje się przy bardziej skomplikowanych zadaniach.

Reklama

W wywiadzie udzielonym Twitterowi Cooper zaznacza również, że przerwa z używaniu iPhone'a jest przejściowa oraz, że w ciągu miesiąca powinien on powrócić do użytkowania telefonu Apple. Eksperyment przeprowadza po to, aby porównać swojego Androida z zestawem Apple .

Pomimo, że Cooper przypisuje swoje wynalazki żonie, jest on uważany za najważniejszą postać biorącą udział w wynalezieniu telefonów komórkowych. W 1973 roku Cooper wraz z innymi inżynierami przetestowali i opatentowali po raz pierwszy tzw. "radio telephone".

Fakt, że to właśnie Cooper testuje Droida nie dziwi, ponieważ to właśnie on był głównym architektem w projekcie Motoroli dotyczącym pierwszego, powszechnie dostępnego telefonu komórkowego DynaTAC z 1983 roku.

PCArena.pl
Dowiedz się więcej na temat: iphone | firmy | komórki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy