Uczniowie dostaną tablety w ramach programu Cyfrowa Szkoła

Na pewno wielokrotnie słyszeliście na temat programu Cyfrowa Szkoła, o którym dużo się mówi, ale niewiele się robi, by wszedł w życie. Dziś już wiemy, że projekt pilotażu czeka aktualnie na akceptację Rady Ministrów i wiele wskazuje na to, że od 11 kwietnia szkoły będą mogły składać wnioski o dofinansowanie zakupu tabletów lub laptopów.

Podczas konferencji "Cyfryzacja - szerokie możliwości", która odbyła się w Gliwicach, minister edukacji, Krystyna Szumilas, zapowiedziała, że: "Już w nowym roku szkolnym około 400 szkół podstawowych w Polsce dostanie laptopy lub tablety dla uczniów".

Ale oczywiście sam sprzęt, z którego będą mogli korzystać uczniowie, to jeszcze nie wszystko. Ważne są podręczniki i słowniki w wersji elektronicznej. Prace nad tzw. e-podręcznikami podobno już trwają - pierwsze mają powstać w przyszłym roku, natomiast w ciągu kolejnych trzech lat ma ich być 18 (różne przedmioty, różne etapy kształcenia).

Reklama

Co myślicie na temat wprowadzania tabletów i laptopów do szkół? Uważacie, że zastępowanie tradycyjnych zeszytów i książek ich elektronicznymi odpowiednikami jest dobrym krokiem w stronę zachęcenia uczniów do nauki? Na pewno sprzęt daje wiele możliwości - przypomnijmy choćby Samsunga, który na MWC 2012 pokazał swoją wizję wykorzystania tabletów Galaxy Note 10.1 w szkolnych klasach.

Warto także wspomnieć, że program Cyfrowa Szkoła nie jest jedyną inicjatywą tego typu. W ubiegłym roku pierwszoklasiści w gimnazjach Ostrowa Wielkopolskiego otrzymali e-tornistry w postaci e-czytników Onyx Boox 601.

Źródło informacji

tabletowo.pl
Dowiedz się więcej na temat: szkoła | tablet

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy