Uniwersalna ładowarka już w przyszłym roku

"Czy ma ktoś może ładowarkę do Nokii?" - to pytanie, szczególnie często zadawane w biurach, niedługo prawdopodobnie odejdzie do lamusa. Unia Europejska poinformowała, że zostały zatwierdzone standardy konieczne do ujednolicenia ładowarek do komórek.

Europejski Komitet Normalizacyjny oraz Europejski Instytut Norm Tekomunikacyjnych zatwierdziły właśnie nowy standard uniwersalnej ładowarki do telefonów komórkowych. Prace nad nim trwały dość długo - już kilka miesięcy temu producenci komórek poinformowali o chęci stworzenia standardu - zakończyły się jednak sukcesem.

Ustandaryzowane ładowarki mają wejść na rynek już w pierwszych miesiącach 2011 roku. Porozumienie w tej sprawie podpisali między innymi:

- Apple

- Huawei

- LG

- Motorola

- NEC

- Nokia

- RIM

- Samsung

- Sony Ericsson

Dlaczego Unia Europejska chce jednego standardu ładowarki? Miło byłoby przypuszczać, że politycy troszczą się o naszą wygodę związaną z doładowywaniem baterii w telefonie. Tak jednak nie jest. Standard ma przede wszystkim pomagać w ochronie środowiska naturalnego, poprzez wyeliminowanie wielu zupełnie niepotrzebnych urządzeń.

Reklama

Obecnie jest tak, że kiedy pozbywamy się nie nadającej się już do użytku komórki, ładowarka do niej również staje się nam niepotrzebna i ląduje w śmietniku. Jeżeli w jednej rodzinie jest przykładowo pięć telefonów, każdy innej marki - to potrzeba pięciu ładowarek. A kiedy jedna z nich się zepsuje, konieczne staje się zakupienie drugiej, pasującej do danego modelu telefonu.

Ten problem zostanie wyeliminowany właśnie poprzez wprowadzenie standardu. A przy okazji skorzysta na tym też nasza własna wygoda...

Kira

http://komorkomania.pl/

Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: ładowarka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy