Uwaga na SMS-y od internetowego kasyna

W ostatnich dniach zespół CERT T-Mobile zaobserwował masowo rozsyłane SMS-y, przekierowujące do nielegalnej strony z grami hazardowymi.

W serwisie informacyjnym operatora  pojawiło się ostrzeżenie dotyczące fałszywych SMS-ów do internetowego kasyna. Wiadomość zachęca do zdobycia bonusów powitalnych i kliknięcia w link, który następnie odsyła nas do domeny internetowego kasyna. Działalność takich stron, zgodnie z nowelizacją ustawy hazardowej z 2017 roku, jest nielegalna. Gra w nieautoryzowanym przez Ministerstwo kasynie jest także niezgodna z prawem i  może skutkować karą grzywny.

Warto pamiętać o zachowaniu szczególnej ostrożności przy wszelkich wiadomościach zachęcających do szybkiego wzbogacenia się. Jest to częsta technika wykorzystywana w celu skłonienia jej adresatów do ryzykownych zachowań.

Reklama

W tego typu sytuacjach zaleca się usunięcie wiadomości w celu ograniczenia możliwości wejścia w niebezpieczny link także innym osobom, które mogą być nieświadome zagrożenia, np. dziecku korzystającemu z telefonu rodzica.

Każda wiadomość z nieznanego numeru, szczególnie taka, która zawiera link lub obietnicę uzyskania atrakcyjnych bonusów, powinna zwiększyć naszą czujność.

Oglądaj najnowsze promocje i planuj zakupy z ding.pl

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: T-Mobile | sms | oszuści
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy