Walczy o zdrowie - pozwał operatora i producenta

W Warszawie toczy się niecodzienny proces. Mężczyzna chory na raka mózgu żąda od operatora telefonii komórkowej oraz producenta telefonu komórkowego 3 mln zł odszkodowania. Czy wygra?

32-letni prawnik z Warszawy pozwał komórkową sieć Plus oraz firmę Sony Ericsson - żąda 3 mln zł odszkodowania. Jak opisuje dziennik "Fakt", mężczyzna od trzech lat walczy ze złośliwym guzem mózgu. Lekarze zasugerowali mu, że nowotwór mógł powstać na skutek częstego używania telefonów komórkowych - prawnik rozmawiał przez telefon około trzy godziny dziennie.

Mężczyzna postanowił wystąpić na drogę sądową przeciwko operatorowi komórkowemu oraz producentowi telefonów. Jak czytamy w dzienniku, w minionym tygodniu odbyły się dwa tzw. zawezwania do próby ugodowej, ale pozwani (Plus i Sony Ericsson) nie odpowiadają na wnioski . Rzecznik sieci Plus w komentarzu dla "Faktu" wyraziła współczucie choremu mężczyźnie, jednak zapewnia, że dystrybuowany przez operatorów sprzęt telekomunikacyjny jest bezpieczny, spełnia normy prawne i posiada wszelkie odpowiednie certyfikaty.

Reklama

Spór teraz rozstrzygnie sąd. Jedno jest pewne, skarżącemu trudno będzie wygrać sprawę, bo wśród ekspertów nie ma jasnego stanowiska dotyczącego oddziaływania telefonii komórkowej na organizm człowieka.

Media2
Dowiedz się więcej na temat: odszkodowania | Plus | Sony Ericsson | chory na raka
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy