Wirus blokuje połączenia

Wirusy "komórkowe" stają się coraz groźniejsze. Zidentyfikowano pierwszego ro, który po zainfekowaniu telefonu komórkowego uniemożliwia wykonywanie połączeń. Jak dotąd wirusy dla "komórek" wpływały na wyższe poziomy funkcjonalności telefonu, pozostając bez wpływu na możliwość prowadzenia rozmów.

Wirusy "komórkowe" stają się coraz groźniejsze. Zidentyfikowano pierwszego ro, który po zainfekowaniu telefonu komórkowego uniemożliwia wykonywanie połączeń.  Jak dotąd wirusy dla "komórek" wpływały na wyższe poziomy funkcjonalności telefonu, pozostając bez wpływu na możliwość prowadzenia rozmów.

Inaczej jest z trojanem Gavno, który infekuje telefony pracujące pod kontrolą systemu Symbian. Wirus rozsyłany jest w pliku "patch.sys", udając "łatkę" do oprogramowania aparatu.

Choć ma objętość zaledwie 2kb, jest wyjątkowo destrukcyjny. Gavno zaburza pracę Symbiana i uniemożliwia nawiązywanie połączeń. Z reguły "wiesza" też pracujące na telefonie aplikacje, co w efekcie prowadzi do ciągłego restartu aparatu. Na infekcję narażone są telefony wykorzystujące Symbian OS v7 - takie jak Nokia 6600 i 7610. Trojan nie zaraża telefonów z Symbian OS v6, zatem spokojnie mogą spać także użytkownicy aparatów z Symbianem w wersji UIQ, takich jak SonyEricsson P900/910 czy Motorola A925/1000. (4D)

Reklama
INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: telefony | Symbian | Wirusy | wirus
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy