Wysyp polskich operatorów

W ciągu najbliższych miesięcy na polskim rynku telekomunikacyjnym pojawić się ma kilku kolejnych operatorów wirtualnych. Na pewno w tym roku swoje oferty zaprezentują Cyfrowy Polsat oraz Inteligo. Kto następny? - pyta "Gazeta Wyborcza".

W ubiegłym roku na rynku pojawił się pierwszy polskim operator wirtualny - mBank mobile. Jak czytamy w "Gazecie Wyborczej", do tej pory z telefonicznej oferty mBank korzysta 30 tys. klientów (aktywnych kart SIM). Już wkrótce na rynku pojawią się kolejni gracze. Tym bardziej, że aż 147 podmiotów ma przyznaną przez UKE licencje na MVNO.

W listopadzie wystartuje ze swoją ofertą fundusz NFI Midas. Jeszcze w tym roku poznamy też ofertę internetowego banku Inteligo - nieoficjalnie wiadomo, że oferta PKO może się pojawić jeszcze w pierwszej połowie roku. Komórkowy rynek planuje zaatakować także MNI, Avon czy niektóre sieci handlowe.

Reklama

Od dawna oczekiwanym graczem rynku telekomunikacyjnego jest Cyfrowy Polsat, platforma telewizji cyfrowej posiadająca ponad milion abonentów. Jak czytamy w "Gazecie Wyborczej", Cyfrowy Polsat jest na etapie podłączania swoich systemów telekomunikacyjnych do sieci Era, a z usługami telefonii komórkowej startować ma w drugiej połowie roku.

Media2

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama