XOOM 2 dostępny jeszcze w tym roku

Motorola XOOM był pierwszym tabletem z wersją Androida przeznaczoną specjalnie na tego typu urządzenia. Mimo, że nie odniósł wielkiego sukcesu, jako pionierskie urządzenie znalazł grupę swoich zagorzałych fanów. Ale nie tylko oni z niecierpliwością czekają na jego ulepszoną wersję.

O modelu XOOM 2 mówi się już od dłuższego czasu, mieliśmy nawet okazję zobaczyć go na zdjęciach. Pierwsze plotki mówiły o dwóch wersjach - z przekątną ekranu 8,2 oraz 10,1 cala, jednak głos o tej większej zaginął.

Do tej pory brakował nam jednak jakichkolwiek konkretnych informacji. Na szczęście do sieci wyciekł nadchodzacy katalog irlandzkiego sklepu Carphone Warehouse. Co możemy się z niego dowiedzieć?

Przede wszystkim, XOOM 2, jak sugeruje nam grafika reklamy, trafi do sklepów jeszcze przed świętami. Jest to miła niespodzianka w stosunku do oczekiwanego wcześniej pojawienia się dopiero podczas styczniowych targów CES w Las Vegas.

Cena z katalogu to 399 €, czyli około 1760 zł - niedużo. W naszym kraju urządzenie będzie z pewnością trochę droższe, ale najprawdopodobniej Motorola uczy się na własnych błędach i zauważyła, że koszt zakupu jest bardzo ważnym argumentem.

Reklama

Wiele osób oczekiwało, że Xoom 2 będzie pierwszym tabletem wyposażonym w Ice Cream Sandwich, analogicznie do pierwszej wersji. Najwidoczniej tak wczesna data premiery daje za mało czasu na sprawne zaimplementowanie najnowszej wersji Androida i urządzenie trafi na półki z Honeycombem. Oczywiście rychła aktualizacja do `lodowej kanapki' jest praktycznie pewna.

Reklamowana jest wersja z ekranem o przekątnej 8,2 cala, Wi-Fi oraz 16 GB pamięci wewnętrznej. Biorąc pod uwagi ostatnie wypowiedzi CEO Motoroli, prawdopodobnie nie zobaczymy konfiguracji z modułem 3G, a szkoda.

Katalog nie zdradza nam więcej informacji, więc w kwestii danych technicznych ciągle musimy opierać się na poprzednich przeciekach. Według nich XOOM2 wyposażony będzie w dwurdzeniowy procesor 1,5 GHz, 1 GB RAM-u oraz aparat 5 Mpix z możliwością nagrywania w HD. Rozdzielczość nietypowego ekranu to 1280×600, a ogromną zaletą, podobnie jak w przypadku Motoroli Razr, ma być także grubość urządzenia - niecałe 9 mm.

Jak widać, XOOM2 nie będzie modelem przełomowym, tak jak jego poprzednia wersja. Bazując na rozpoznawalnie nazwie, Motorola zamierza stworzyć serię tabletów. Jednak trochę lepszy procesor oraz nagrywanie HD to za mało, żeby przekonać do siebie potencjalnych klientów, zwłaszcza przy nadchodzącym czterordzeniowym Asusie. Ale wszyscy wiemy, co na pewno podniosłoby sprzedaż - niższa cena. Jeśli amerykański producent się o nią postara, a jednocześnie zainwestuje w działania marketingowe, najnowszy XOOM może odnieść spory sukces.

Michał Brzeziński

http://komorkomania.pl/

Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: Motorola Xoom

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy