Zmiana operatora? Szkoda nerwów

Polacy są wierni jednemu operatorowi komórkowemu i do zmian nie przekonuje ich nawet możliwość przeniesienia swojego numeru do innej sieci. Coraz więcej osób rezygnuje jednak z telefonu stacjonarnego - wynika z raportu PBS DGA dla Urzędu Komunikacji Elektronicznej, do którego dotarł "Dziennik Gazeta Prawna".

Statystyczny Polak wysyła tygodniowo około 30 SMS-ów i przeprowadza przez komórkę 38 rozmów. Jednak rekordziści - czyli około 10 proc. ankietowanych - wysyłają w tym samym czasie grubo ponad 50 wiadomości tekstowych, a co czwarty ankietowany potrafi w ciągu tygodnia zadzwonić do ponad 30 osób. Zaledwie kilka procent Polaków regularnie korzysta jednak z bardziej zaawansowanych narzędzi, takich jak internet czy MMS.

Z badań wynika również, że Polacy nie garną się do zmian. Ponad 80 proc. respondentów nigdy nie zmieniło swojego operatora komórkowego. I wcale nie chodzi tylko o to, że byli w pełni zadowoleni z jego usług czy obawiają się utraty numeru.

Reklama

Większość ankietowanych doskonale zdaje sobie sprawę, że może go przenieść do innego operatora. Skąd więc ta ogromna lojalność?

- Większość po prostu nie chce tracić czasu, energii i nerwów, bo załatwianie formalności związanych ze zmianą operatora nadal nie jest łatwe i przyjemne. To nie jest bezbolesny proces - tłumaczy gazecie Andrzej Piotrowski, ekspert rynku telekomunikacyjnego.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy